Otázky (FAQ)

PRIPRAVUJEME 😉

 

Na tejto stránke nájdeš zoznam najčastejšie kladených otázok

Je toto vážne vanilla?

Áno, náš server je radený do kategórie vanilla. To znamená, že na servery sa nachádza minimálny počet pluginov, ktoré sú potrebné na správny chod servera a na ochranu vás hráčov. Nenájdeš tu /home, /spawn ani rezidenciu. Všetky doplnky na servery sú robené pomocou príkazových blokov a funkcii, ktoré sú súčasťou nemódovaného Minecraftu.

Ako sa dostanem na váš server?

Musíš vlastniť originálnu kópiu hry a požiadať o pridanie na whitelist. Originálnu verziu hry môžeš zakúpiť na oficiálnych stránkach mojangu a o pridaní na whitelist sa dozvieš viac na stránke: Žiadosť o pridanie na whitelist

Aké pluginy používate na servery?

Stále sa menia. Ak vás to vážne zaujíma, stačí sa nám ozvať 😉

Kto je vlastník servera?

VanillaMine nemá štruktúru jediného vlastníka. O server sa stará trojica adminov, ktorý sú zodpovedný za udržiavanie funkčnosti softwareu servera, vyplácanie účtov, správy záloh, vykonávanie údržieb, riešenia technických problémov, dodržiavanie pravidiel a poriadku na servery. Dohliadajú na hráčov, radia im, pomáhajú, riešia problémy a konflikty. VanillaMine je financovaná bežnými hráčmi, ktorý podporili server kúpou VIP alebo donatu.

Ako sa dostanem zo spawnu?

Náš spawn sa nachádza na ostrove obklopený morom a preto neodporúčame plávať k najbližšej pevnine. Na spawne sa nachádza nether portál, ktorý vás dostane do nášho nether metra. Pre lepšiu orientáciu vo svete si pozri našu Dynmapu.

Môžem si nastaviť home pomocou príkazu?

Nie, na VanillaMine nie je možné používať príkaz /set home alebo /home. Jediný spôsob, akým si nastaviť home, je pomocou posteli.

Môžem si zamknúť truhly?

Áno, na servery používame plugín blocklocker, ktorý uzamkne vašu truhlu, shulker, pec, dvere ale aj množstvo iných blokov, ktoré je možné otvoriť. Stačí len položiť ceduľku bez shiftu na vašu truhlu a ona sa automaticky uzamkne. Ak chcete povoliť prístup do truhly inému hráčovi kliknite na ceduľku pravým tlačidlom na myši a postupujte podľa pokynov, ktoré sa vám zobrazia v chate.

Môžem používať príkaz /tp ?

Nie, na servery, okrem adminov, nie je povolené používať /tp. Pre pohyb na mape využívajte naše nether metro.

Čo je nether metro?

Nether metro je súbor ciest nachádzajúcich sa v nethery vytvorené za účelom rýchleho cestovanie na servery. Tvoria ho štyri hlavné cesty, ktoré sa tiahnu do každej zo svetových strán. Všetky hlavné cesty sa spájajú v strede, kde sa nachádza nether spawn, golden farma a nether shopy. Každý hráč je povinný si postaviť portál vo výške 40-45 a napojiť ho k najbližšej hlavnej ceste.

Sú na servery prístupné doly/bane?

Nie, na spawne sa nachádza portál do ťažiaceho sveta, v ktorom si všetok materiál môžete naťažiť ako na hlavnej mape. Spravili sme to z dôvodu zabránenia ničenia prírody štýlom povrchových baní na hlavnej mape. #nenicmesivanillu

Môžem si postaviť vlastnú iron golem farmu?

Iron golem farmu áno, ale na servery je zakázané stavať, gold farmu, witch farmu, raid farmu a quardian farmu. Na servery sa nachádza od každej jedna a fungujú 24/7. Na našej dynmape sú všetky označené ikonkou.

Ako si mám postaviť nether portál?