Hudba V Minecrafte

Hudba a zvukové efekty Minecraftu boli vytvorené nemeckým hudobníkom Danielom Rosenfeldom, známejším pod menom C418. Hudba na pozadí v Minecrafte je inštrumentálna ambientná hudba. 4. marca 2011 Rosenfeld vydal soundtrack s názvom Minecraft – Volume Alpha, ktorý zahŕňa väčšinou nahrávok použitých v Minecrafte, ako aj ďalšiu hudbu nepoužitú v hre. Kirk Hamilton z webu Kotaku vybral hudbu z Minecraftu ako jeden z najlepších herných soundtrackov roku 2011. 9. novembra 2013 vydal Rosenfeld druhý oficiálny soundtrack s názvom Minecraft – Volume Beta, ktorý obsahuje hudbu pridanú v neskorších verziách hry.

C418 Minecraft Volume Alpha 3D Cover & GREEN VINYL LP Record! video game ost NEW | eBayNezávislé hudobné vydavateľstvo elektronickej hudby Ghostly International vydalo Volume Alpha na CD, čiernych vinylových platniach a v limitovanej edícii na priesvitných zelených vinylových dlhohrajúcich platniach 21. augusta 2015. Okrem Rosenfeldovej práce do hry od jej vydania svojou hudbou prispeli i ďalší skladatelia včítane Samuela Åberga, Garetha Cokera a Leny Raine. Rainovej hudba bola vydaná v rámci samostatného albumu s názvom Minecraft: Nether Update (Original Game Soundtrack).


V Minecrafte sa dá skladať hudba? Áno dá! Dnes už je verejne známe, že zlozenie hudby v hre je pomerne zložité a vyžaduje to určité znalosti v oblasti RS obvodov, ale výsledky koľkokrát stoja za to.

Dnes už sa dá využiť aj Minecraft Note Block Studio od švédskeho vývojára Davida. Nájdete na tomto odkaze.

 

zdroj: minewiki

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *