Projekt Greenfield

Niet pochýb o tom, že otvorený svet Minecraftu, nám už viac ako 10 rokov ponúka veľa možností a vytvára veľmi dobrý základ našej staviteľskej a kreatívnej fantázii. Môžeme stavať, konštruovať a budovať stavby, mestá a mnohokrát aj celé svety. Či už mestá zo seriálov, filmov, kníh.. medze sa nekladú.

Podobným prípadom je skoro deväť rokov starý projekt, na ktorom sa podieľalo už viac ako 400 hráčov a svojou veľkosťou si právom drží titul najväčšieho mesta postaveného v hre MineCraft. Dámy a páni, vitajte v Greenfielde.


S nápadom postaviť takýto projekt prišiel pred dlhou dobou chlapík, ktorý vystupuje pod prezývkou THEJESTR. Vniesol do projektu, život, nápad a tak „zasadil“ prvotné semienko už teraz veľkej a bohatej „záhrady“ nápadov a inšpirácií.

Veľkou zaujímavosťou je napríklad, že tento projekt sa veľmi inšpiruje mestom Los Angeles, ale kedže MineCraft poskytuje rozmanitosť, tak sa autori nenechávajú moc obmedzovať. Greenfield sa rozrastá a naberá na svojej veľkosti a to nie len na oko. Budovy, ktoré sa tu nachádzajú, môžete navštíviť. Kedže sa táto mapa stavia v merítku 1:1 a podlieha prísnemu dozoru supervízorov projektu, tak tu môžete nájsť aj rôzne detaily interiérov.

Na celý projekt bolo zatiaľ použitých už viac ako 20 miliónov blokov. Na serveri tohto projektu sa pracuje aj so šablónami, ktoré si hráči postavili sami. V šablónach majú mosty, stromy, cesty, vlaky a dokonca aj celé vlakové súpravy (dá sa to pozrieť na dynmape; pozn. redakcie). Server bohužiaľ nie je verejnosti prístupný, ale z času na čas server otvoria a prevedú vás po Greenfielde. Druhá možnosť je stať sa členom tímu staviteľov mesta. Prihlásiť sa môžete cez odkaz na ich PlanetMinecraft stránke.

Mesto je rozdelené do niekoľkých častí ako napríklad Springfield, Ashfield West a East, North Park, Clinton alebo Glenview. V Greenfielde nájdete napríklad a pozoruhodnú stavbu Minekea, ktorá je napodobeninou veľkého nábytkového giganta. Nechýbajú ani industriálne zóny, hokejový štadión, alebo napríklad filmové štúdiá. Projekt môžete sledovať aj naživo cez dynmapu >> na tomto odkaze <<

Greenfield je opäť dôkazom toho, že sa MineCraft radí medzi hry s úžasným a nenásilným obsahom a môže poskytnú priestor pre všetky vekové kategórie hráčov. Držíme projektu palce a budeme sa tešiť na ďalší rozvoj tohto skvelého sveta.

Zdroj:
PlanetMinecraft
YouTube

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *