Oazis event z pohľadu hráča

Zdravím Vás milí Vanilkáči a hráči minecraftu. Prednedávnom sa u nás  na servery uskutočnil jeden z prvých karanténových eventov. Tento event zaviedol hráčov do podmorského mesta Oasis, kde sa hŕstka odvážlivcov odhodlala vrhnúť sa do temného a chladného oceánu, medzi ruiny dávno zabudnutého mesta miest.  Musíme ale zdôrazniť, že táto hŕstka nebola malou hŕstkou, ale plne nabitou v tej dobe 20 slotovou partiou, ktorá plne obsadila nielen mesto, ale aj server. A tak nezostávalo ďalším odvážlivcom nič iné, len povesiť svoje naechantované plavecké helmy doma na armorstend, elixíry na dýchanie a nočné videnie späť do  truhličiek. Avšak nevyšli z toho na krátko a do diania ich vtiahol  nášho obľúbený serverový twitchman Mamoki, kde vďaka sledovaniu cez jeho kanál mohli pohodlne fandiť a sledovať celé dianie eventu.

Celé event prebiehal v dobrej, priateľskej a hlavne dobrodružnej atmosfére. Ale poď pekne na začiatok celej udalosti aby sme pre vás, ktorý ste sa ho nemohli zúčastniť nič podstatné nevynechali. Začiatok eventu by sme mohli označiť za jeden pekný tandemoví zoskok, kedy boli účastníci umiestnený  do presklenej kocky kde prebiehali ich posledné prípravy pred skokom do oceánu.  Po prebehnutí odpočtu v chate sa otvorili dvierka v strede kocky a účastníci sa mohli spoločne smelo vrhnúť do hlbín oceánu v ktorom sa nachádzali poklady mesta Oasis.  Pár chvíľ po štarte množstvo hľadačov už hlásilo svoje prvé nálezy v podobe čísla truhly v chate.

Ako to už u pátrania býva začiatky kedy je veľa pokladov sú rýchle, ale konce kedy už treba hľadať tie posledné skryté zákutia a miesta sú ťažšie a dlhšie. Nebolo tomu ani inak v našom prípade a po úvodnej 10 minútovke už  čísla v chate pomaličky utíchali a naopak slová o tom kde asi budú posledné poklady pribúdali. Samozrejme nebolo to len o náhodnom objavovaní niekde na strede miestnosti alebo  vedľa či na budove, ale aj o bludiskách  ktoré cestu za vytúženou odmenou vedeli poriadne skomplikovať. Avšak najhoršie pre niektorých neboli možno samotné bludiská, ale vchody, ktoré boli dobre skryté.

Čím bol záver bližšie a bližšie, tým viac mnohí prechádzali aj niekoľko krát tie isté miesta a uisťovali sa, že nič nevynechali a na žiadnu chestku nezabudli. Niektorý už ale boli spokojný a na vrchole jednej z najvyšších budov mesta Oasis   čakali na samotný záver kde prepočítavali a obdivovali poklady, ktoré objavili a verte mi, že toho naozaj nebolo málo a všetko bolo veľmi cenné, niektoré aj vzácne a iné dokonca inak ako tu na honbe za pokladmi bežne  nezískateľne.

 

Po tom ako padlo posledné číslo chestky, už nebolo cesty späť a záver eventu bol pred nami. Musím povedať že to nebolo len o nejakom bezduchom plávaní ale človek musel zapojiť svoju kreativitu, pamäť, zmysle pre orientáciu, šikovnosť, rýchlosť a mnohé ďalšie aby našiel jeden z mnohých stratených pokladov. Bohužiaľ  táto honba sa neobišla bez menších či väčších zranení a dokonca aj strate na živote, ale to už ku honbe za pokladom patrí. Je nebezpečná, riskantná a náročná, ale o tom je potom pocit z pokladu, keď ho človek objaví krajší.

Na samotný záver sa všetci hľadači pokladov, dobrodruhovia zvítali na hladine oceánu nad mestom Oasis, aby si mohli rozprávať príbehy a ukázať poklady ktoré objavili a budú ako čestné trofeje u nich doma. Po tom ako sa aj posledný z hľadačov vyplavil na hladinu sa všetci ocitli na sklenenej platforme. Tam na nich čakala posledná a neľahká úloha. Spoločná fotografia. Po nej už neostávalo nič iné keďže sa blížila noc, len ísť portálom do netheru domov. Osobne musím povedať, že event som si veľmi užil a pri tom ako odpočívam doma a spomínam sa stále vedľa nášho krbu suší moje brnenie  z ktorého neustále kvapká voda. Teším sa, kedy ho budem môcť opäť obliecť na seba a využiť u ďalšieho dobrodružného eventu na Vanillke.

 

A aby som nezabudol myslím si, že za mňa, ale aj všetkých ostatných zúčastnených, či už  osobne alebo prostredníctvom Twitchu  patrí jedno veľké ďakujem za organizáciu Tillionovy a Sajlly, twitchmanovi za živý prenos z eventu a samozrejme všetkým zúčastnením za podporu.

Teším sa na Vás u ďalšieho eventu.

mec1092

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *