Mob farm update

Ahojte, milí hráči. Pred týždňom vyšiel prvý článok zo série mini updatov nesúci názov End Update. Vaše ohlasy boli skvelé a sme radi, že sa vám táto séria páči. Ak ste článok ešte nečítali a zaujíma vás, čo mini updaty prinášajú a aké zmeny prebehli v ende, neváhajte a prečítajte si to kliknutím na tento odkaz.
Tak ako vtedy, tak aj dnes sa zameriame na konkrétny problém, ktorý ste nám vy hráči navrhli.


Update mob fariem

V tomto článku sa zameriame na pravidlá týkajúce sa mob fariem. Presnejšie na iron golem farmy, witch farmy, gold farmy, quardian farmy a raid farmy.

Od vzniku VanillaMine boli tieto farmy zakázané. Jedným z dôvodom bola vysoká záťaž servera, ktorá spôsobovala mnoho oneskorení (lagov) alebo aj výpadkov servera (crashov). Ďalším dôvodom, prečo tieto farmy boli zakázané, bola ekonomika servera, ktorá sa týkala najmä iron golem fariem a gold fariem. Na VanillaMine boli odvždy diamanty, zlato, železo zdrojmi, ktoré sa dali získať jedine ťažením. Boli a sú veľmi žiadané, lebo jediná možnosť, ako ich získať je ísť do jaskyne a riskovať svoj život pre ich získanie. Preto hráči na našom servery medzi sebou obchodujú a ako platidlo používajú tieto zdroje.

Mob farmy tohto typu sú súčasťou minecraftu a preto si nemyslíme, že úplne odstavenie je správne. Na druhej strane nechceme, aby každý hráč vlastnil svoju vlastnú mob farmu, ktorá by neprimerane zaťažovala server alebo narušovala ekonomiku servera. Preto sme sa rozhodli, že na servery bude od každej mob farmy len jedna a je od hráčov, či strávia svoj drahocenný čas afkovaním alebo nie. Každá z týchto fariem bude prístupná všetkým hráčom na servery.

Farmy sa budú nachádzať:

Iron golem farma bude pod spawnom.
Gold farma bude nad nether spawnom.
Witch farma bude na týchto súradniciach: x:-3387 y:64 z:-716
Guardian farma je už postavená.
Raid farma bude v blízkosti pillage outpostu. Pravdepodobne tu: x:4263 y:64 z:314


Zmena pravidiel

Kvôli vyššie spomínanej novinke bolo upravené pravidlo §1.2.14.

§1.2.14 Prísny zákaz stavať Iron Golem, Gold, Witch, Raid a Guardian farmy. Na servery sa nachádza od každej jedna.


Pilne pracujeme na tom, aby sa vám naša vanillka stále páčila a dúfame, že oceníte tento update. Ďakujeme

Nezabudnite sledovať naše sociálne siete aby vám neunikli
žiadne podstatné informácie !!!

Facebook     Instagram     Twitter

One comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *