Prechod na 1.14.3

Zdravím všetkých hráčov a priaznivcov našej Vanillky. Posledný aprílový týždeň sme vás informovali o vydaní najnovšej verzie minecraftu a to o update 1.14 nesúci názov Village and Pillage, ktorý do dnešného dňa stále nie je na servery. Mnohý sa pýtali, prečo server ešte nebeží na verzii 1.14 alebo, kedy 1.14 nahodíme na server. V tomto článku sa dozviete, prečo je na servery stále 1.13.2 a dátum prechodu na 1.14.3.


Úžasný update s množstvom problémov

Jeden z dôvodov, prečo server ešte nebeží na verzii 1.14, je aj ten, že najnovšia verzia z dielne mojangu priniesla množstvo problémov a chýb, ktoré kazia zážitok z hry. Katastofálny stav hry, ktorý už nenesie označenie snapshot, ani pre-release, hoci stav hry by si takéto označenie plnohodnotne zaslúžil, si množstvo serverov s radosťou aktualizovalo. Vtedy ešte netušili, aké nedostatky daná verzia má. Minecraft 1.14 mal veľké problémy s generovaním sveta a načítaním chunkov, ktoré neprimerane zaťažovali procesor. Zmenené AI osadníkov k tomu taktiež nenapomáhalo. Svetelné bugy, strata predmetov, miznutie mobov a samotná prítomnosť hráčov spôsobovala množstvo lagov a crashov. My sme našťastie počkali nejaký ten piatok a na opravu všetkých problémov, ktoré úplne ruinovali hru, aby sme neničili hráčom zážitok z hry.

Nedostatok pluginov

Ďalším dôvodom, prečo sme nenahodili server na 1.14 boli neaktualizované pluginy. Síce sme Vanilla server, ktorý neobsahuje veľké množstvo pluginov, ale stále tu nejaké máme, ktoré sú veľmi dôležité pre správny chod servera. Jediné čo nám ostávalo bolo čakať a dúfať, že ich čo najskôr spravia. Našťastie vám musím oznámiť, že veľká väčšina jadrových pluginov je pripravená okúsiť verziu 1.14.3.


Takže čo ďalej ?

Po dlhom čakaní na pluginy o opravu chýb sme sa rozhodli, že server spustíme v „BETA“ verzii. To znamená, že server pobeží na najnovšej verzii, ale nebude na 100% funkčný, keďže pár pluginov ešte stále nie je aktualizovaných. Dobrou správou však je, že svoje stavby budete stále môcť vidieť na funkčnej dynmape.  

Prechod na 1.14.3 prebehne 30.06.2019

 

Nezabudnite sledovať naše sociálne siete aby vám neunikli
žiadne podstatné informácie !!!

Facebook     Instagram     Twitter

2 komentáre

  • Teším sa, keď si zahrám na Vanille s 1.14.3, pretože som čakal na nové bloky, bez ktorých nedokážem stavať, tak dúfam, že to nebude lagovať a že čo najskôr aktualizujú pluginy

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *