Druhá novela zo sveta kociek uzrela svetlo sveta

Fikcia! Dáma, ktorá nás dokáže preniesť na mnohé skvelé a úžasné miesta. Má vo svojej moci presúvať nás v čase na dávne a zabudnuté miesta. Môže otvoriť aj tie najtajomnejšie zákutia ľudskej mysle. Má silu spaľovať hnevom a zdolávať láskou, rozvíjať myseľ a ducha každej osoby – čo vlastne sám o sebe robí aj digitálny fenomén MINECRAFT!

Neviem či ste sa už niekedy dostali k prvej oficiálnej Minecraft knihe, ale pozor! – nebavíme sa tu o žiadnej knižke pre deti, zlátanine od Youtuberov alebo o návodoch – bavíme sa tu o riadnej novele prekypujúcej spaľujúcim príbehom. Táto Minecraft novela sa volá The Island (v preklade „Ostrov“ – pozn.redakcie: Kto by to čakal že? 😀 ) a napísal ju Sam Brooks. Nadšenci post-apokalyptických kníh či filmov, by ho mohli poznať ako autora World War Z. (pozn.redakcie: Ak ste nadšencami post-apo , tak si určite pozrite film. Je to bomba… hudba od Zimmera a tak..)

Sam Brooks - The Island

Ostrov opisuje príbeh podobný ako mal Robin Crusoe – postava sa prebúdza na opustenom ostrove a vysporadúva sa s nástrahami prežitia a života samého. Je to klasická Survive novelka. Kto ešte nečítal, tak odporúčam prečítať.

Tracey Baptiste

 

Avšak pohľad na minecraft nemusí byť z hľadiska literatúry vždy jedno-tvárny a preto oslovili tvorcovia hry, známu autorku Tracey Baptiste (na obrázku vpravo), ktorá čerpá znalosti a nápady práve zo studnice fikcie.

Je napríklad autorkou príbehov o The Jumbies, písala aj diela zaoberajúce sa bájnym Egyptom a inými.

Tracey (čítaj „Trejsi“) nenechala na odpoveď dlho čakať a spod jej talentovaných rúk vyšlo dielo s názvom Minecraft: Crash!

 

 

Krásne graficky spracovanú obálku, ktorú môžete vidieť nižšie, ilustroval talentovaný Ian Wilding, ktorý je tiež známy vytváraním rôznych zaujímavých ilustrácií z prostredia sveta kociek. Rozhovor s ním si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz. (pozn.redakcie: Ak máte záujem viem vám ho preložiť a priniesť sem na stránky vanillamine).

 

Podľa môjho názoru bude Crash naozaj veľký trhák, aspoň teda podľa obsahu, ktorý som si prečítal. Novela opisuje príbeh dvoch kamarátov, dievčaťa menom Bianca a chlapca Loonie, dvoch naozaj zapálených nadšencov hry Minecraft.

Tracey Baptiste - Minecraft: Crash!

 

Ako to mnoho-krát osud robí, tak aj tu udelí tvrdý úder v podobe ťažkej autonehody. Bianca, ktorá sa po nehode prebúdza v nemocnici takmer ochrnutá z následkov autonehody, nachádza svoj zmysel práve v Minecrafte. Nová VR verzia hry jej ponúka možnosť ovládať a riadiť celý svet. Absolútna kontrola nad virtuálnym svetom ju ihneď pohltí kedže ten skutočný svet jej už nič-moc neponúka a stráca nad nim kontrolu. Bude Loonie pohltený virtuálnou realitou tiež? Dokáže mu Bianca pomôcť nájsť realitu? Dokáže sa zachrániť sama? To už sa dočítate v tejto skvelej knihe. Treba si však zapamätať, že všetko prínáša svoje riziká a vlastné obete!

Ja osobne sa teším na túto knihu a pokiaľ bude možnosť, tak si ju hneď obstarám. Možno Vám sem prinesiem aj svoje dojmy z tejto fakt zaujímavej novely od skvelej Tracey Baptiste. 

 

 

Minecraft: Crash! vyšla 10. Júla v Spojených štátoch (US) a 12. Júla v Británií (UK). Verím, že sa kniha dostane aj na náš trh a ešte lepšie v CZ alebo SK preklade. 


„Dúfam, že sa vám článok páčil. Ak sa chcete so mnou stretnúť naživo stačí navštíviť môj Twitch kanál a prísť na stream.“
– mamoki

zdroj: Minecraft.net | obrázky: Minecraft.net & The Author Willage

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *